Είστε εδώ Αρχική Ανακοινώσεις Αγιασμός

Αγιασμός

Σχολικό έτος 2021-22

Α. Τη Δευτέρα, 13-9-2021 όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 08:15π.μ. και θα αποχωρήσουν στις 09:30π.μ.

Η είσοδος των μαθητών θα γίνει ως εξής:

• Οι μαθητές των Α,Β,Γ τάξεων θα εισέλθουν από την είσοδο επί της οδού Επταλόφου.
  • Οι μαθητές των Δ,Ε,ΣΤ τάξεων από την είσοδο επί της οδού Σμύρνης.

Κατά την είσοδό του ο κάθε μαθητής φορά μάσκα και κρατάει τη βεβαίωση του selftest στο χέρι του για έλεγχο. Έπειτα πηγαίνει κατευθείαν στην αίθουσα διδασκαλίας όπως παρακάτω:

Κτίριο 2: Ισόγειο: Αίθουσα 1-τάξη Δ1

1ος όροφος: Αίθουσα2–τάξη Β, Αίθουσα3 –τάξη Δ2, Αίθουσα4 –τάξη Γ1, Αίθουσα5 –τάξη Γ2.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Κτίριο 1:  1ος όροφος: Αίθουσα 6–τάξη Ε1, Αίθουσα 7–τάξη ΣΤ, Αίθουσα 8–τάξη Ε2.

Ισόγειο: Αίθουσα 9 (δίπλα στο κυλικείο) –τάξη Α.

Όλοι οι μαθητές  πρέπει να έχουν μαζί τους την τσάντα τους για να παραλάβουν τα βιβλία.

Β. Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 09.00π.μ. στον αύλειο χώρο του σχολείου παρουσία εκπροσώπων των μαθητών και των εκπαιδευτικών. Στη συνέχεια ο ιερέας θα επισκεφθεί όλες τις αίθουσες της σχολικής μονάδας.

Γ. Λόγω έλλειψης εκπαιδευτικών ειδικοτήτων, από την Τρίτη 14.9.2021 η λειτουργία του σχολείου έχει ως εξής:

• Το πρωινό πρόγραμμα θα λειτουργεί κανονικά από 8.15΄ έως 13.15΄.
  • Το ολοήμερο πρόγραμμα μέχρι την τοποθέτηση των εκπαιδευτικών θα λειτουργήσει κανονικά έως στις 4μ.μ. μόνο για την Α΄ και Δ΄ τάξη.
  • Η πρωινή ζώνη ξεκινά κανονικά.
  •

Δ. Το κυλικείο του σχολείου θα ξεκινήσει τη λειτουργία του από την Τρίτη 14.9.2021.

Σας ευχόμαστε μια υγιή, γόνιμη και δημιουργική σχολική χρονιά!

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου ΔΣ Ν.Φιλαδέλφειας