ΑναζήτησηΕπικοινωνίαRSS
Μενού
Είστε εδώ Αρχική Μαθητές Δράσεις των μαθητών μας Ξιφασκία στο μάθημα της Φυσικής Αγωγης

Ξιφασκία στο μάθημα της Φυσικής Αγωγης

Ξιφασκία στο μάθημα της Φ.Α.

Σχολικό Έτος: 2022-2023

Για δεύτερη συνεχή χρονιά με πρωτοβουλία και οργάνωση της Κ.Φ.Α. Κατσούλη Αικατερίνης πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας διήμερη παρουσίαση του αθλήματος της ξιφασκίας από αθλητές/προπονητές εξουσιοδοτημένους από την Γ.Γ.Α. με τη βιωματική συμμετοχή των παιδιών όλων των τάξεων. Έπειτα από την περσινή παρουσίαση του αθλήματος της ξιφασκίας, το σχολείο μας μετράει ήδη έναν αθλητή τον Μανώλη Γρηγοριάδη, μαθητή της Ε’ δημοτικού, όπου μαζί με τους αθλητές/προπονητές συμμετείχε στην επίδειξη που πραγματοποιήθηκε.

Σαν σχολείο ευχαριστούμε τους προπονητές:

Παπαδημητρίου Αγαπητό

Παναγόπουλο Δημήτριο

Σαρρή Ευάγγελο και

Αραπογιάννη Εριάννα

για την ενδιαφέρουσα παρουσίαση.

Να δώσουμε, ακόμη συγχαρητήρια στον Μανώλη Γρηγοριάδη και να του ευχηθούμε να πάει όσο πιο μακριά μπορεί με το άθλημα που έχει επιλέξει.

Επίσης να δώσουμε πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά του σχολείου μας για την άψογη συμπεριφορά τους καθ’ όλη τη διάρκεια της παρουσίασης.

Έχει διαβαστεί 82 φορές
Προηγούμενο άρθρο