Είστε εδώ Αρχική Ανακοινώσεις Γιορτή 25ης Μαρτίου

Γιορτή 25ης Μαρτίου

Η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του 4ου Δημοτικού Σχολείου την Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2019 και ώρα 8.30 – 9.30 π.μ.

Πρόγραμμα γιορτής

Έγγραφο PDF, 0.80 MB, 8 λήψεις, 20 Μαρ 2019 13:00

Για τη μεταφορά των μαθητών θα υπάρχει διαθέσιμο ένα πούλμαν το οποίο θα ξεκινήσει από την αφετηρία στις 8.00π.μ. και θα επιστρέψει στις 10.15π.μ. από το 4ο ΔΣ Ν. Φιλαδέλφειας. Συνοδοί των μαθητών την ημέρα αυτή είναι οι γονείς των μαθητών οι οποίοι και θα επιβιβαστούν στο πούλμαν μαζί με τα παιδιά τους.

Το Ολοήμερο πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει την ημέρα αυτή και όλοι οι μαθητές αποχωρούν μετά τη λήξη της γιορτής.

Τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019, σύμφωνα με το πρόγραμμα του Δήμου Ν.Φιλαδέλφειας-Ν.Χαλκηδόνας:

• Στις 10π.μ. θα γίνει η τέλεση της δοξολογίας στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου
  • Η κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο Ηρώων της Νέας Φιλαδέλφειας στις 11.00 π.μ.
  • Η έναρξη της παρέλασης των μαθητών στις 12.00π.μ. με αφετηρία στη συμβολή των οδών Δεκελείας και Ελ. Βενιζέλου και τέρμα στη συμβολή των οδών Δεκελείας και Χατζηγεωργίου.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Έχουμε online 1 επισκέπτη και 0 μέλη.